BMF

Meghívó

Szervezők

Program

Konferencia képek

Információk

Szállás

Hazánkról

 

   


Magyarországról

Terület: 93.030 km2
Lakosság száma: 10,197.119
Népsűrűség: 108 fő/km2, a lakosság 63%-a lakik a városokban
Főváros: Budapest, területe 525 km2 (lakosainak száma: 1 775 203)
Idő: közép-európai idő (GMT+1)
Óra átállítási idő: március elejétől október végéig: közép-európai idő+1 óra (GMT+2)
Hivatalos nyelv: magyar
Államforma: köztársaság
Közigazgatási forma: 19 megye, 23 megyei jogú város
Pénznem: Forint (Ft, HUF)
Villanyáram: 230V, 50Hz
Az államhatárok hossza: 2.246 km
A szomszédos országok száma: 7
Magyarországra érkező külföldiek száma évente: 31,141.000
 

Hazánk Közép-Európa szívében, a Kárpát-medencében terül el közel 93 ezer négyzetkilométeren. Fővárosa a kétmillió lakosú Budapest nemcsak az ország, hanem a környező régiók központjaként is jelentős szerepet kap. Magyarország természeti adottságaival, történelmi múltjával, nevezetességeivel nemcsak itthon, de világszerte is ismert. A Dunántúlon található hegységek, városok, kisebb-nagyobb települések, valamint a Balaton - amely hazánk és Közép-Európa legnagyobb édesvizű tava - mind-mind egy-egy gyöngyszeme a sokszínű és látványosságokban gazdag tájnak. A Duna-Tisza köze az Alföld és a két nagy folyónk - a Duna és a Tisza - gyönyörű és páratlan kincseit tárja elénk. A keleti országrészben pedig a Tiszántúlon elterülő Alföld, a Hortobágy nevezetességei, sajátosságai nyújtják az érdeklődő számára a páratlan kikapcsolódást. Az ország észak-keleti felén végig húzódó Északi-középhegységben nemcsak a túrázók, de a pihenni vágyók is találnak kellemes, és csendes vidékeket.

 


A Magyar Köztársaság nemzeti ünnepei

Március 15.: az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc kezdetének, a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja.
Augusztus 20.: államalapító Szent István ünnepe (egyben állami ünnep).
Október 23.: az 1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének, valamint a Magyar Köztársaság 1989. évi kikiáltásának napja.

 

Budapest


Hazánk fővárosa, közel kétmilliós lélekszámú közigazgatási, ipari, kereskedelmi, közlekedési, oktatási, kulturális, művészeti és sportcentrum, Magyarország leglátogatottabb idegenforgalmi célpontja.

A Duna, amely földrajzi és tájképi szempontból is meghatározza a város jellegét, 28 km hosszan szeli át a várost. A pesti oldal (Duna bal partja) tengerszint feletti magassága 100-150 méter, a Budai-hegyek legmagasabb pontja 529 méter. Buda, Pest és Óbuda egyesítését 1872-ben mondták ki. 1950-ben további települések csatlakoztak hozzá (Újpest, Kispest, Nagytétény), így jött létre a mai Budapest. Területe 525 nkm

Csodálatos fekvésű város. Valamikor a hegyek átnyúltak az Alföld területére is, de a Duna által kijelölt törés mentén a keleti rész fokozatosan, lépcsősen a mélybe süllyedt; és rajta hosszú időn át tenger hullámzott. Tengeri üledékek és az azokra települő folyóvízi lerakódások alatt a városligeti artézi kút fúrása közben kb. 1000 méter mélyen találták meg a budai oldalon felszínen levő hegyek folytatását, az alapkőzetet. A Budai-hegység nagyrészt triász időszaki mészkőből és dolomitból áll. Dolomitból épül fel pl. a Gellérthegy, a Hármashatár-hegy, Látó-hegy, Szabadság-hegy.

 

 

     



Bővebb információk Budapestről: www.budapest.hu

Bővebb információk Magyarországról: www.magyarorszag.hu

 

 

2008  BMF